?>https://www.traditionrolex.com/3
standard-title IX Piknik Rodzinny

IX Piknik Rodzinny

26 czerwca na terenach zielonych i kompleksie basenów odkrytych przy ulicy Zdrojowej w Rymanowie-Zdroju odbył się IX Piknik Rodzinny pamięci Ignacego Łukasiewicza organizowany przez Świerkowy Zdrój Medical Spa Sp. z o. o.

Po raz pierwszy partnerem strategicznym wydarzenia został Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, natomiast po raz kolejny partnerem głównym Podkarpacka Przestrzeń Otwarta.

Piknik odbywa się od 2012 roku i jego główną ideą jest promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja i aktywizacja lokalnej społeczności.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 2 tysiące osób, w tym całe rodziny, goście Uzdrowiska i mieszkańcy Podkarpacia. Dzięki współpracy z ponad 140 partnerami i sponsorami impreza miała niezwykle rozbudowany format i bogaty program.

Organizatorzy przygotowali jedenaście głównych paneli tematycznych, w których zorganizowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i dorosłych, ponad 40 stanowisk wystawowych, liczne pokazy, występy artystyczne i koncerty.

Z uwagi na obchody 200 rocznicy urodzin wybitnego Polaka Ignacego Łukasiewicza dodatkowo przygotowano panel poświęcony jego życiu i działalności przy współpracy z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz Zespołem Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie. Ponadto dzieci z ZSP w Rymanowie przygotowały wystawę prac pt. „W świetle lampy Ignacego Łukasiewicza”.

Jak zawsze ogromnym powodzeniem cieszył się panel prozdrowotny, w którym pielęgniarki oraz fizjoterapeuci udzielali konsultacji specjalistycznych, wykonywali podstawowe badania medyczne. Uczestnicy pikniku chętnie korzystali z porad dietetyków i poddawali się badaniu pomiaru składu ciała. Edukację w ww. zakresie prowadziło również Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Koło nr 1 Rzeszowie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Krosna.

W bardzo rozbudowanym panelu bezpieczeństwa instruktażu pierwszej pomocy oraz profilaktyki zagrożeń i przestrzegania zasad bezpieczeństwa szczególnie w aspekcie wypoczynku wakacyjnego udzielali Komenda Miejskiej Policji w Krośnie oraz studenci z Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Gromkimi brawami publiczność nagrodziła strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Krosna za niezwykle efektowny i trzymający w napięciu pokaz ratownictwa wysokościowego. W panelu bezpieczeństwa nie zabrakło również chętnych do przetestowania symulatora dachowania krośnieńskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Jedną z największych atrakcji Pikniku był turniej szachowy dzieci do lat 12 o Puchar Jana-Krzysztofa Dudy oraz wśród najmłodszych konkurs Mały Arcymistrz. Lista startowa została błyskawicznie zamknięta po opublikowaniu przez Arcymistrza zaproszenia w social mediach.

Paraolimpijczyk Piotr Garbowski wraz z Fundacją MultiSport z Warszawy w ramach projektu Pełni Sportu przygotowali niezwykle ciekawą ofertę dla dzieci z niepełnosprawnością. Bardzo bogata oferta czekała również na uczestników w panelu sportowym, w którym zawodnicy jednej z najlepszych szkółek w Polsce, posiadającej złoty certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, Akademii Piłkarskiej Beniaminek zaprezentowali wysoki poziom gry i techniki oraz przygotowali liczne konkurencje, w tym rzuty karne, tor przeszkód, żonglerka. Swoje umiejętności zaprezentowali także zawodnicy sztuk walki MMA Krosno, podopieczni trenera Adama Tomasika oraz zawodnicy MMA Sokół Rymanów z trenerem Bogdanem Rajchlem, młodzi szermierze z UKS Sokolik MOSiR Krosno oraz akrobaci gimnastyczni z Klubu Sportowego Sabonia.

 

Dopisała również frekwencja w I zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Rymanowa Wojciecha Farbańca zorganizowany przez jednego z naszych partnerów Aktiv Pro, w których wzięło udział około 90 uczestników.

Z kolei stoiska Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, Nadleśnictwo Rymanów-Lasy Państwowe oraz Spice Gears Academy uzupełniły panel regionalny, naukowy i ekologiczny.

Dopełnieniem programu pikniku były wyjątkowe występy artystów, w tym piękny pokaz tańca w wykonaniu Studia Tańca Gracja z Krosna oraz koncert wokalistów Studia Piosenki Swing z Krosna, którzy zaśpiewali utwory z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Finał imprezy uświetnił spektakularny pokaz ogniowy Teatru Ognia „Aurora” w aranżacji muzycznej w stylu Burleski z użyciem efektownych elementów pirotechniki scenicznej i pięknej choreografii.