?>https://www.traditionrolex.com/3
standard-title Rymanów-Zdrój i okolica

Rymanów-Zdrój i okolica

Uzdrowisko Rymanów-Zdrój położone jest w południowo-wschodniej Polsce, w województwie Podkarpackim, w Beskidzie Niskim pośród Wzgórz Rymanowskich w dolinie rzeki Tabor na wysokości ok. 400 m n.p.m. Podkarpacie należy do jednego z najpiękniejszych, najczystszych i najszybciej rozwijających się regionów Polski.

Uzdrowisko znane jest od ponad 140 lat zarówno w kraju, jak i za granicą. To miejscowość o wyjątkowych walorach klimatycznych, krajobrazowo-przyrodniczych, turystyczno-rekreacyjnych oraz bogata w naturalne źródła wód mineralnych.Jego założycielem był Stanisław hrabia Potocki, ówczesny właściciel Rymanowa. Odkrycie źródeł mineralnych przyczyniło się szybkiego rozwoju miejscowości. Ujęto je w trzy zdroje, nadając im nazwy: Klaudia, Tytus i Celestyna. Pijalnia wód mineralnych i tężnia solankowa usytuowane są w samym centrum malowniczego Parku Zdrojowego. Ponadto podobnie jak Kołobrzeg i Rabka-Zdrój słynie z lecznictwa uzdrowiskowego dzieci.

W kurorcie prowadzone są kierunki lecznicze w schorzeniach dolnych i górnych dróg oddechowych, ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych,reumatologicznych oraz nerek i dróg moczowych.
Rymanów-Zdrój jest idealnym miejscem dla osób szukających ciszy i spokoju. Unikalny klimat z cechami klimatu górskiego i morskiego charakteryzujący się wysoką zawartością jodu, ozonu i soli sprzyja regeneracji i odnowie biologicznej organizmu. Miejscowość posiada ścieżkę zdrowia tzw. „trasę fitness” oraz wiele tras spacerowych i rowerowych wytyczonych po okolicy, dzięki którym przebywający w uzdrowisku goście mogą zwiedzić pobliskie zabytki, a także obejrzeć wspaniałe panoramy roztaczające się z okolicznych wzgórz.

Do dyspozycji kuracjuszy oddano rozbudowaną infrastrukturę rekreacyjno – sportową z zespołem otwartych basenów, siłowniami zewnętrznymi, placem zabaw oraz kortami tenisowymi.

W ciągu roku nasze Uzdrowisko odwiedza ponad 30 tys. gości i kuracjuszy.