?>https://www.traditionrolex.com/3
standard-title Turnusy NFZ

Turnusy NFZ

 
Jak otrzymać skierowanie na leczenie sanatoryjne?

Skierowanie do sanatorium może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada aktualną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Fundusz określa rodzaj, miejsce leczenia oraz termin rozpoczęcia i zakończenia turnusu. Sprawdź terminy turnusów

Jeśli posiadasz skierowanie!

Kuracjusz przyjeżdża na leczenie w ramach urlopu wypoczynkowego i wnosi opłatę sanatoryjną* zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz. U. nr 139 poz. 1136, z późn.zm.) wg aktualnej stawki. Zwolnienie z opłaty dotyczy wyłącznie pracowników zatrudnionych w zakładach związanych z produkcją wyrobów zawierających azbest, uczniów i studentów pozostających na wyłącznym utrzymaniu ubezpieczonego opłacającego składkę. Turnus rozpoczyna się o godz. 14:00 pierwszego dnia pobytu, a kończy się o godzinie 12:00 ostatniego dnia pobytu i trwa 21 dni. Pierwszym świadczeniem jest obiad, a ostatnim śniadanie. Za niewykorzystane posiłki w dniu przyjazdu i wyjazdu nie przysługuje suchy prowiant.

Nie prowadzimy wcześniejszej rezerwacji pokoi. Są one przydzielane na bieżąco po przyjeździe do obiektu. Dostępne standardy to pokój jednoosobowy z pełnym węzłem sanitarnym, pokój dwuosobowy z pełnym węzłem sanitarnym oraz pokój wieloosobowy z pełnym węzłem sanitarnym. Nie gwarantujemy wspólnego zakwaterowania małżeństw czy znajomych. Przed przyjazdem należy zapoznać się z obowiązującymi w Ośrodku regulaminami, dostępnymi na stronie internetowej Ośrodka w zakładce Regulaminy.

Wyjeżdżając na leczenie sanatoryjne należy zabrać:
  • potwierdzone przez oddział NFZ skierowanie na leczenie,
  • dowód tożsamości,
  • wyniki badań diagnostycznych, konsultacji specjalistycznych oraz kart informacyjnych
    z leczenia szpitalnego, które mogą mieć związek z pobytem,
  • środki na pokrycie podstawowych opłat pobieranych przy meldunku w recepcji,
  • leki, które są stale przyjmowane przez kuracjusza,
  • ręczniki,
  • strój sportowy niezbędny podczas zabiegów leczniczych, ćwiczeń fizycznych
    i rehabilitacyjnych, wygodne obuwie sportowe, białe skarpetki, strój kąpielowy, ręcznik, czepek, klapki.
  • Do zabiegu w kriosaunie wymagany jest ręcznik oraz odpowiedni strój:
    • dla kobiet: strój kąpielowy lub bielizna bawełniana,
    • dla mężczyzn: dwie pary spodenek,
    • na dłonie: bawełniane rękawiczki,
    • na nogi: grube, wełniane skarpety, wysokie do kolan,
    • ewentualnie obuwie na grubej podeszwie, np. drewniaki.
Opłaty:
  • Opłata sanatoryjna – częściowa odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania jest
    zróżnicowana w zależności od  sezonu i standardu pokoju. Tabela opłat,
  • Obowiązkowa opłata uzdrowiskowa, naliczana za każdy dzień przebywania w uzdrowisku
    zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Rymanowie – 6 PLN / doba.
  • Przy zameldowaniu pobierana jest kaucja za klucz/kartę w wysokości 10 PLN. Jest to kaucja zwrotna oddawana w dniu wyjazdu. 

Wszelkie płatności można uregulować gotówką lub kartą płatniczą, za wyjątkiem opłaty uzdrowiskowej, która jest płatna gotówką w recepcji.

Informacje dodatkowe

Istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu i późniejszego wyjazdu z obiektu (noclegi bezpośrednio przed / po turnusie) po uzgodnieniu i rezerwacji miejsca w Recepcji.
W przypadku, późniejszego przyjazdu / wcześniejszego wyjazdu bez uzasadnienia, zgodnie z wewnętrznym zarządzeniem obowiązuje opłata za każdy osobodzień nieobecności (wyjątkiem jest wypadek losowy, jak np. śmierć członka rodziny lub nagłe zachorowanie, potwierdzone zaświadczeniem lekarskim).

Na terenie ośrodka znajduje się płatny parking, cena za dobę zróżnicowana jest od strefy parkowania. W trakcie turnusu istnieje możliwość wykupienia dodatkowych zabiegów i usług. Na miejscu można również wypożyczyć odpłatnie sprzęt (telewizor, czajnik bezprzewodowy, leżak, itp.) Cennik dodatkowych usług

Oprócz programu leczniczo-rehabilitacyjnego zapewniamy ciekawe formy spędzenia czasu wolnego, m.in.:  bogatą ofertę wycieczek autokarowych po regionie oraz za granicę na Słowację, Węgry i Ukrainę (konieczny paszport), wykłady specjalistów poświęcone tematyce prozdrowotnej, wieczorki taneczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, występy zespołów regionalnych.

W ramach kontraktu z NFZ Ośrodek oferuje Kuracjuszom trzy rodzaje diet leczniczych: łatwostrawna, cukrzycowa i niskocholesterolowa. Decyzję o zleceniu danemu Kuracjuszowi NFZ określonej diety podejmuje wyłącznie lekarz Ośrodka.

Ośrodek za dodatkową opłatą oferuje możliwość skorzystania z innych rodzajów diet, nie zleconych przez lekarza Ośrodka. W takim przypadku, dietetyk Ośrodka, określa możliwości przygotowania odpowiedniej diety i ustala wysokość dziennej dopłaty do jadłospisu. Ośrodek zastrzega sobie prawo odmowy realizacji diet z uwagi na ograniczenia organizacyjno-logistyczne.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania kliknij tutaj.